Malowanie dachówki
MALUJEMY DACHÓWKI CERAMICZNE ORAZ BETONOWE
Malowanie Dachówki
Dach każdego dnia jest poddawany próbie wytrzymałościowej na różne warunki atmosferyczne. Warstwa ochronna dachówki z czasem traci swoje właściwości. Zaczyna płowieć, pokrywa się mchem. Gdy mech pokryje nasz dach, to rozpoczyna się również rozkład a po kilku latach dachówka ulega zniszczeniu. Dlatego tak ważna jest odpowiednia konserwacja by po kilku latach nie trzeba było wymieniać całego dachu.

Pierwsze co robimy to oględziny i sprawdzenie stanu dachu. Robimy to przy pierwszym bezpłatnym spotkaniu przy którym omawiamy prace które będziemy przeprowadzać. Do dwóch dni dostajecie państwo maila z kosztorysem odgrzybiana i malowania dachówki. Po akceptacji umawiamy kolejny termin w którym rozpoczeniemy prace.

Jak wygląda praca?
Pierwszy etap:
Mycie dachu myjką ciśnieniową ze specjalną dyszą samą wodą przy wysokim ciśnieniu.

Drugi etap:
Weryfikacja i ewentualne naprawy dachu. Sprawdzenie drożności rynien.

Trzeci etap:
Uszczelnianie i malowanie dachówki.Do malowania dachówki jest używany agregat malarski o wysokim ciśnieniu.

Jakie inne zalety ma malowanie dachówki ?
Ekonomicznie:
Cena jest niższa niż w przypadku wymiany dachówki

Przyjazne dla środowiska:
Czynnikiem w aspekcie ochrony środowiska nasze środki chemiczne są biodegradacyjne.

Estetycznie
Masz możliwość zmiany koloru dachu.

Gwarancja
Ponieważ używamy tylko najwyższej jakości produktów, dzięki czemu państwo bedą posiadać gwarancję na pomalowanie dachówki. Gwarancja jest uzależniona od farby/ impregnatu który będziemy stosować, różni producenci dają różne gwarancje na swoje farby.

Malowanie dachówki
Malowanie dachówki stosuje się co pewien czas jako formę odświeżenia dachu wykonanego z dachówki blaszanej. Z biegiem lat ulega ona zabrudzeniu i korozji, a lakier zaczyna się łuszczyć. Zabieg profesjonalnego malowania może jednak przywrócić dachówce "nowe życie". Zlecenie malowania dachówki profesjonalnej firmie gwarantuje szybkie i solidne wykonanie zlecenia, dzięki czemu powłoka na dachówce będzie służyła co najmniej kilka kolejnych lat.

Jak przebiega malowanie dachówki?

Zanim przystąpimy do malowania - najpierw należy przygotować podłoże, czyli odczyścić je, usunąć wszelkie zabrudzenia i ogniska rdzy. Kolejnym etapem jest dokładne umycie dachu, najlepiej urządzeniem działającym pod ciśnieniem, z użyciem specjalnego środka dedykowanego do mycia dachów. Oczywiście trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, ponieważ wszystkie te pracy wykonywane są na wysokości. Po odczyszczeniu dachu (jeszcze przed malowaniem) konieczne jest nałożenie na powierzchnię dachówki podkładu antykorozyjnego, który będzie zabezpieczał blachę przed rdzą, która nie rozwinie się pod warstwą lakieru. Dwie lub trzy warstwy podkładu zwiększają odporność dachu, dlatego warto zastosować podkład właśnie w takiej ilości. Dopiero na podkład nakłada się materiał malarski, który będzie kompatybilny z wcześniej wykonaną warstwą antykorozyjną. Minimum jest nałożenie dwóch warstw farby - warto zainwestować zarówno w mocniejszą warstwę podkładu jak i samej farby, ponieważ dzięki temu solidniej zabezpieczymy dachówkę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W końcu tańsze jest malowanie i zabezpieczenie dachówki niż jej wymiana.